Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Üyesi seçimi gerçekleştirildi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın Divan Başkanlığı’nı yaptığı Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Üyesi seçimi Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Melikgazi, Kocasinan ve Talas’ın doğal üye olduğu TBB üye seçimleri sonrası 10 asıl ve 5 yedek üye belirlendi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın Divan Başkanlığı’nı yaptığı Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Üyesi seçimi Kadir Has Kongre Merkezi Erciyes Salonu’nda gerçekleştirildi. Seçime, ilçe belediye başkanları ve meclis üyeleri katıldı. Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Melikgazi, Kocasinan ve Talas’ın doğal üye olduğu TBB üye seçimleri sonrası 10 asıl ve 5 yedek üye belirlendi. Oylamadan önce konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Gönüllerde yer ederek, 1,5 milyon Kayseri’mizin güzel insanlarına hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

Başkan Büyükkılıç’ın açıkladığı sonuçlara göre, Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, Develi Belediye Başkanı Adem Şengül, Yeşilhisar Belediye Başkanı Halit Taşyapan, Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, Sarıoğlan Belediye Başkanı Bekir Ayyıldırım, Özvatan Belediye Başkanı Halit Demir, Bünyan Belediye Başkanı Selahattin Metin, İncesu Meclis Üyesi Hulusi Çavdar ve Yeşilhisar Meclis Üyesi Burhanettin Bolat’ın 166’şar oy alarak asıl üye olarak seçildiğini belirtti. Öte yandan Seçimlerde Develi Meclis Üyesi Fahri Yıldırım, Felahiye Belediye Başkanı Şeref Güleser, Akkışla Belediye Başkanı Mustafa Dursun, Sarız Belediye Başkanı Ömer Faruk Eroğlu ve Tomarza Belediye Başkanı Osman Koç ise yedek üye seçildi.

Diğer Haberler