Suriyeli esnafın dükkanından yağma yapan kadın tutuklandı

Kocasinan ilçesi Sahabiye Mahallesi'nde toplanan grup Sahabiye Mahallesinde bir dükkana yağma yapan kadın tutuklandı.

Kayseri’nin Melikgazi ilçesi Eskişehir Bağları Danişmentgazi Mahallesinde Suriye uyruklu bir kişinin  bir kız çocuğuna cinsel istismarda bulunması üzerine bölge halkı büyük tepki göstererek sokağa dökülmüştü. Dün de Kocasinan ilçesi Sahabiye Mahallesinde toplanan grup Sahabiye Mahallesinde bulunan Suriyelilerin dükkanlarına saldırdı. Öfkeli kalabalığa polis ekipleri TOMA ile müdahale etti. Olayları kontrol altına almaya çalışan ekipler dükkanlara zarar veren ve bazı dükkanlarda yağma yaparak yakalanan şahısları gözaltına aldı. Sahabiye Mahallesi'nde Suriyeli bir berber dükkanına girerek yağma yapan bir kadın şahıs tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Eylem noktalarına kamyonetle grupları taşıyan şahıs yakalandı

Dört farklı suçtan kaydı bulunan ve eylem noktalarına kamyonetle grupları taşıdığı tespit edilen 19 yaşındaki Z.Y., polis ekiplerince yakalandı.

Kayseri Danişmentgazi’de yaşanan çocuk istismarı olayının ardından kentin birçok noktasında eylemler meydana geldi. Eylemlerin yapıldığı noktalara insanları kamyonetle taşıdığı tespit edilen 19 yaşındaki Z.Y., polis ekiplerinin çalışmaları sonucunda aracı ve ikamet ettiği yer tespit edildi ve yapılan operasyonla yakalandı.

Kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma, genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması, kasten yaralama/tehdit ve hakaret, reşit olmayanla cinsel ilişki suçlarından kaydı bulunan Z.Y.’nin adli işlemleri sürüyor.

Diğer Haberler