Hayırseverler tarafından yaptırılan Saniye-Şahin Yıldırım anaokulu açıldı

Anaokulu açılışında konuşan Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu; Melikgazi olarak 21 okul yaptık şuanda 22’inci okulun temelini kazdık inşallah okulları yapmaya devam edeceğiz. Biz çocuklarınıza kendi çocuğumuz gibi bakıyoruz. Çocuklarımız geleceğe ne kadar iyi hazırlanırsa güçlü büyük Türkiye’nin alt yapısı o kadar hazırlanmış olur” dedi.

Saniye-Şahin Yıldırım anaokulu açılışı Melikgazi Belediyesi tarafından Battalgazi Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Anaokulu açılışına Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kayseri AK Parti İl Başkanı Fatih Üzüm, Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü, Kaymakamlar ve partililer katılım sağladı.

Anaokulu açılışında konuşan Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu; “İnşallah açmış olduğumuz bu okul hayırlara vesile olur. Çocuklar hepimiz için her aile için önemli bir unsur dolayısıyla herkes çocuğunun en iyi şekilde yetişmesini istiyor. Bizler de Belediye Başkanları olarak çocuklarınızı en iyi şekilde eğitime göndermeniz için, yeni okullar yapmak için mücadele ediyoruz. Melikgazi olarak 21 okul yaptık şuanda 22’inci okulun temelini kazdık inşallah okulları yapmaya devam edeceğiz. Biz çocuklarınıza kendi çocuğumuz gibi bakıyoruz. Çocuklarımız geleceğe ne kadar iyi hazırlanırsa güçlü büyük Türkiye’nin alt yapısı o kadar hazırlanmış olur” şeklinde konuştu.

Eğitime yapılan yatırımları desteklediklerini ifade eden Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç; “Hakikaten güzel bir tablo eğitimin önemini hepimiz vurgulamadan geçemeyiz bu alanda yapılan çalışmaları takdir ediyoruz çünkü biz şehrimizi seviyoruz, insanlarımıza hizmet etmeyi ibadet biliyoruz bizlere bu hizmet fırsatını veren Kayserimizin güzel insanlarına da minnet duyuyoruz” dedi.

Öte yandan Vatanını seven nesiller yetiştirmeyi amaç edindiklerini belirten, Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Bahameddin Karaköse; “ Biz her şeyden önce bu ülkeyi, bu vatanı, bu inancı taşıyacak iyi insanlar yetiştirmek istiyoruz. Yetiştirdiğimiz insanların dünyadaki akranlarıyla yarışabilecek şekilde bilimde, sanatta, kültürde, sporda en iyi olmasını istiyoruz. Bizim temel amacımız okul başarısı değil hayat başarısını yakalayacak vatanını, milletini sevecek, kendi türküsünü bilecek gençler yetiştirebilmektir” dedi.

Okul açılışında konuşan hayırsever Saniye Şahin de eşiyle birlikte biriktirmiş olduğu parayla anaokulu okul yaptırdıklarını ifade ederek herkese teşekkürlerini iletti.

Diğer Haberler